2019. szeptember
                 
  1  
  2 3 4 5 6 7 8  
  9 10 11 12 13 14 15  
  16 17 18 19 20 21 22  
  23 24 25 26 27 28 29  
  30  

  Fehér Boga
  Jáger Laura
  Kanizsai János
  Orbán Dorina
  Strobl Ábel
  Tóth Janka
  Török András













Versenyeredmények - országos döntőkön

 

Cultura Nostra történelmi vetélkedő - csapatverseny

               3. hely - Csermák Ádám Barna, Herjavecz Krisztina, Vasvári Zsóka (12.B-sek)

                              Felkészítő: Alexa Péter

Nemzetközi Magyar Matematikaverseny 5-8. osztály - saját évfolyamon

               III. díj - Molnár Csenge (5.A) - felkészítő: Zsovár Anita

               III. díj - Dancsák Dénes (7.A) - felkészítők: Zsovár Anita, Erdős Gábor

                 I. díj - Németh Márton Tamás (8.A) - felkészítő: Erdős Gábor

              dicséret - Ágoston Barbara (8.A) - felkészítő: Erdős Gábor

                                                         GRATULÁLUNK!!


Akiket a ballagáson kitüntettünk...

 

Emléklánc: Csertán András (12.A), Sulan Ádám (12.A),

Hámori Ágnes - irodalmi díj: Vidovics Cecília (12.E)

Tüskés Tibor – emlékdíj: Csermák Ádám Barna (12.B)

                                Herjávecz Krisztina (12.B)

                                Vasvári Zsóka (12.B)

dr. Háncs Gábor – emlékdíj: Gáspár György András (12.B)

Pro Schola - díj: Tóth Tamás (12.A)

 

Emléklapot kapott:

12.A:      Csepreghy Réka

Hujber Panna

Karácsony Gábor

               Jones, Lorna Emma

               Losonczy Róza

                Pőcze Barnabás

                Schmid Stephanie

                Tomasics Panna

                Vass Veronika

                 Zsohár Sára                              

12.B:       Ámon Attila Miklós

                Kele Martin

                Pánczél Bálint

12.C        Dékány Ábel István

                 Kovács Vivien

                 Vas Lilla

12.D         Czigány Csenge

                  Domján Regina

                  Horváth Tamara

                  Kalmár Kitti                                

12.E:        Kiss Alexandra

                 Kiss-Szabó Boglárka

                 Szabó Noel Dénes

                  Várhelyi Boglárka

                  SZERETETTEL GRATULÁLUNK!!


Balogh László igazgató ballagási beszéde 2019

 

Kedves Ballagó BLG-sek! Tisztelt Vendégeink!          Az emberélet útjának elején az elvegyülés és a kiválás között a leglényegesebb mozzanat az, amikor elhagyjátok a „fészek, búra, óvóhely, arborétum, kalandpark, BLGrund”–iskolát. Ezért is fűződik hozzá több örömünnep itt minálunk: szalagavató, „Kék Szalag”-bál, „Fordított Nap”, ballagás és az érettségi. Ezek afféle modernkori felnőttéavatási szertartások.

bővebben >>

BALLAGÁS

 


Versenyeredmények - országos döntőkön

ESTÖRI Kreatív Történelmi Verseny

1. hely - Fata Flóra, Orbán Dorina Kíra, Sipos Barnabás (10.A)

               felkészítők: Alexa Mercédesz és Alexa Péter

Nemzetközi Kenguru matematikaverseny - saját évfolyamon

1. hely - Németh Márton Tamás (8.A)

               felkészítő: Erdős Gábor

8. hely - Sipos Dorka (8.A)

               felkészítő: Erdős Gábor

2. hely - Sulan Ádám (12.A)

              felkészítők: Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes

Savaria országos történelemverseny

2. hely - Dömötör Zsóka (10.A)

6. hely - Tuboly Roland Levente (10.A)

10. hely - Pásztor Máté (10.A)

                felkészítő: Alexa Péter

Less Nándor országos földrajzverseny - saját kategóriában

Dancsák Dénes (7.A) - 8. hely

Sipos Dorka (8.A) - 5. hely

Szerdahelyi Anna (8.A) - 7. hely

Makrai Olivér (9.A) - 3. hely

Kovács Viktória (9.A) - 9. hely

Cziráki Kamilla (10.A) - 7. hely

Aczél Péter (10.A) - 10. hely

Krihó László Bendegúz (10.A) - 11. hely

               felkészítő: Alexa Mercédesz

Curie környezetvédelmi emlékverseny - csapatverseny - saját kategóriában

9. hely - Gyarmati Litter Lili, Marton Dóra Virág, Molnár Csenge (5.A)

               felkészítő: Martonné Pálfalvi Katalin

3. hely - Cziráki Boglárka, Petényi Dalma (8.A)

               felkészítő: Bagarusné Szabó Katalin

4. hely - Lakner Dorina, Szirtes Berta, Zsohár Fanni (8.A)

               felkészítő: Bagarusné Szabó Katalin

7. hely - Pőcze Dániel, Etler Soma, Horváth Máté (9.D)

              felkészítők: Csörgicsné Balogh Edit, Tulok József

15. hely - Vuk Sára (9.A), Marton Júlia Kata (10.A), Ferencz Orsolya (9.A)

             felkészítő: Martonné Pálfalvi Katalin

3. hely - Györei Kristóf (12.B), Kele Martin (12.B), Sipos Rebeka (11.D)

             felkészítő: Martonné Pálfalvi Katalin

Nemzetközi Magyar Matematikaverseny

Sulan Ádám (12.A) - dicséret

             felkészítők: Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes

42. Kárpát-medencei Középiskolás irodalmi Pályázat és Találkozó, Sárvár

Próza kategóriában ezüst oklevél - Kővári Júnó (9.E)

            felkészítő: Baloghné Harkány Judit

                                         GRATULÁLUNK!


Versenyeredmények - országos döntőkön

 

OKTV matematika II.

2. hely - Sulan Ádám (12.A) - felkészítői: Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes

22. hely - Csertán András (12.A) - felkészítői: Erdős Gábor, Erdősné Németh Ágnes

22. hely: Szente Péter (11.A) - felkészítő: Szalai Gabriella

 

OKTV magyar irodalom

29. hely - Vidovics Cecília (12.E) - felkészítő: Baloghné Harkány Judit

 

Varga Tamás matematikaverseny - saját kategóriában

1. hely - Dancsák Dénes (7.A) - felkészítői: Zsovár Anita, Erdős Gábor

1. hely - Németh Márton Tamás (8.A) - felkészítő: Erdős Gábor

 

Zrínyi Ilona matematikaverseny - saját évfolyamon

16. hely - Patard Máté Mathieu (7.A) - felkészítő: Zsovár Anita

10. hely - Németh Márton Tamás (8.A) - felkészítő: Erdős Gábor

10. hely - Sulan Ádám (12.A) - felkészítő: Erdős Gábor

 

Logo OSzTV - saját korcsoportban

2. hely - Török András (6.A) - felkészítő: Herman József

1. hely - Németh Márton Tamás (8.A) - felkészítői: Erdősné Németh Ágnes, Erdős Gábor

6. hely - Szili Gergő (7.A) - felkészítő: Herman József

10. hely - Bátorfi Balázs (7.A) - felkészítő: Herman József

13. hely - Dancsák Dénes (7.A) - felkészítő: Herman József

15. hely - Szüreti Márk (7.A) - felkészítő: Herman József

 

OKTV földrajz

6. hely - Gáspár György András (12.B)

Felkészítő tanárai: Alexa Mercédesz, Alexa Péter

 

Kosáry Domokos történelemverseny

5. hely – Dömötör Zsóka (10.A)

11. hely – Orbán Dorina Kíra (10.A)

Felkészítő tanáruk: Alexa Péter

 

Földgömb XI. Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny

7. hely – Cziráki Kamilla és Aczél Péter (10.A-sok)

9.hely – Kánnár Anna Mária (11.D) és Krihó László Bendegúz (10.A)

Felkészítő tanárok: Alexa Mercédesz és Alexa Péter           

 

Dr. Szentágothai János biológiaverseny

17. hely – Török András (12.A)

Felkészítő tanárai: Tulok József és Bagarusné Szabó Katalin         

 

Irinyi János kémiaverseny

22. hely – Somogyi Máté (9.D)

Felkészítő tanára: Csörgicsné Balogh Edit

 

A Tudományos Diákkörök XIX. Kárpát-medencei  Konferenciáján

Tóth Máté és Bakos Fanni (11.D-sek) előadásukkal a 4-6. helyen végeztek.

Felkészítő tanáruk: Martonné Pálfalvi Katalin

 

GRATULÁLUNK!

 


Versenyeredmények

 

OKTV informatika II. kategória országos döntő

5. helyezett: Csertán András (12.A) – Erdősné Németh Ágnes, Erdős Gábor,

                                                              dr. Zsakó László, dr. Horváth Gyula

10. helyezett: Szente Péter (11.A) – Erdősné Németh Ágnes

13. helyezett: Pőcze Barnabás (12.A) – Erdősné Németh Ágnes, Erdős Gábor

48. helyezett: Sulan Ádám (12.A) – Erdősné Németh Ágnes, Erdős Gábor

 

 

László Gyula Országos Történelemverseny

4. helyezett: Silló Kinga (10.A)

6. helyezett: Dombi Bianka (11.D)

Felkészítő tanár: Alexa Péter

 

Kőrösi Csoma Sándor Kárpát-medencei Földrajzverseny

3. helyezett: Krihó László Bendegúz (10.A)

6. helyezett: Aczél Péter (10.A)

Felkészítő tanár: Alexa Mercédesz

GRATULÁLUNK!


Március 15-ei ünnepély


FELVÉTELI HÍREK

         NYOLCADIK OSZTÁLYOSOKNAK

 

            Az iskolába érkezett jelentkezési lapok alapján arról nincs információnk, hogy a Batthyány Lajos Gimnáziumon kívül ki milyen iskolát jelölt még meg, illetve aki több tagozatot is megjelölt, azokat milyen sorrendben tette, így jelenleg teljes információ a felvételi döntésről nincs.

            Gimnáziumi osztályaink várhatóan 26-os létszámmal indulnak (az idegen nyelvi osztályunkban az angol és a német tagozat létszáma együttesen 26!). Ez nem azt jelenti, hogy a közölt listában az első 26 helyen álló jelentkező kerül be, mert akik pontszámuk alapján több osztályba is felvehetők lennének, a jelentkezési lapon megjelölt sorrend alapján kerülnek be az előbbre sorolt osztályba, illetve ha valaki egy másik iskolát előbbre sorolt, akkor esetleg oda veszik fel, nem pedig hozzánk. Így pl. előfordulhat, hogy akár a listában a 60. helyen álló tanuló is bekerülhet.

            Március 21-én és 22-én az általános iskolákban lehetőség van egy módosító adatlapot kitölteni. Azt javasoljuk, hogy változtatás esetén hagyják elöl azt az osztály, ahová be szeretnének kerülni, és utána – iskolánkkal való előzetes egyeztetés után - vegyék fel az eddig nem jelölt tagozatainkat is! Semmiképpen se soroljon hátrébb egy osztályt valaki azért, mert úgy érzi, hogy az eredetileg gondolt helyre nem fog bekerülni!

            A Felvételi Központtól április 23-án kapjuk meg a felvett diákok végleges listáját, április 30-ig mindenkit postán értesítünk. Addig új információ nem érkezik hozzánk, így a mostaninál többet nem tudunk mondani.

            Az ideiglenes felvételi jegyzéken a sorrend, a felvételiző által a jelentkezési lapon megadott jeligéje (ennek hiányában az oktatási azonosítója) és az elért összpontszáma szerepel. Azonos pontszám esetén elsősorban a megfelelő írásbeli felvételi pontszám (reálosztályban a matematika, humán- és nyelvi osztályban a magyar) alapján rangsoroltuk a jelentkezőket, ha ez is megegyezett, akkor az írásbeli összpontszám alapján.


 

          NEGYEDIK  OSZTÁLYOSOKNAK

 

            A felvételi eljárás során 100 pontot lehetett szerezni az előzetes írásbeli vizsgán, 20 pontot lehetett elérni a félévi érdemjegyekből, továbbá 30 pontot a szóbeli meghallgatáson. Az elérhető maximális pontszám így 150 volt.

            A jelentkezőnek lehetősége van arra, hogy módosító Tanulói adatlap kitöltésével - az iskolánkkal való előzetes egyeztetés után - megjelölje az eddig meg nem jelölt másik tagozatot is. Ez a módosító adatlap és a kitöltési útmutató elérhető az Oktatási Hivatal honlapján. Ezt március 22-ig kell postára adni a Felvételi Központ címére.

            A Felvételi Központtól április 23-án kapjuk meg a felvett diákok végleges listáját, április 30-ig postán mindenkit értesítünk. Addig új információ nem érkezik hozzánk, így a mostaninál többet nem tudunk mondani.

 

            Az ideiglenes felvételi jegyzéken a sorrend, a felvételiző által a jelentkezési lapon megadott jeligéje (ennek hiányában az oktatási azonosítója) és az elért összpontszáma szerepel. Azonos pontszám esetén elsősorban a szóbeli meghallgatáson nyújtott teljesítmény alapján rangsoroltuk a jelentkezőket, ha ez is megegyezett, akkor az írásbeli összpontszámot vettük figyelembe.

 

IDEIGLENES  FELVÉTELI  JEGYZÉK:

 

0001 tagozat (négyévfolyamos nyelvi osztály, angol első nyelv)               0001.pdf

0002 tagozat (négyévfolyamos nyelvi osztály, német első nyelv)              0002.pdf

0003 tagozat (négyévfolyamos reál osztály, matematika-informatika)        0003.pdf

0004 tagozat (négyévfolyamos reál osztály, biológia-kémia)                      0004.pdf

0005 tagozat (négyévfolyamos humán osztály, magyar-történelem)         0005.pdf

0008 tagozat (nyolcévfolyamos gimnázium, angol idegen nyelv)               0008.pdf

0009 tagozat (nyolcévfolyamos gimnázium, német idegen nyelv)              0009.pdf



Szülői értekezlet


Balogh László igazgató szalagavatói ünnepi beszéde

Kedves Batthyánys Diákjaink!

Tisztelt Szülők, Kollégák, Vendégeink!

Iskolánk, a Batthyány Lajos Gimnázium (és néha tánciskola) mindig különös figyelmet fordít arra, hogy ünnepeink igazi ünneppé váljanak. Így lesz ebből a mostani szalagból is „szeretetszalag”, mert nekünk még a „láncaink” is szeretetszalagból vannak…

„Boldog iskolaként” szeretnénk, ha boldog végzőseink lennének: akik tudnak időt szánni egymásra, akik ki tudják fejezni hálájukat, akik optimistán tudnak a jövőbe nézni, amelybe még az érettségi boldogsága is belefér… De most próbáljunk meg a jelenbe kapaszkodni!

bővebben >>

Szalagavató ünnepély

 


Fontos dátumok 4. és 8. osztályosoknak

Az elért pontszámokat tartalmazó értékelő lapok átadása

                                             2019. január 29. (kedd) - 8.00 - 16.00 - titkárságon

Lehetőség a megírt feladatlapok megtekintésére

                                             2019. január 30. (szerda)  8.00 - 16.00 - titkárságon

Jogorvoslati lehetőség

                                            2019. január 31. (csütörtök)  8.00 - 16.00 - titkárságon

Jelentkezési határidő

                                           2019. február 18.

A 8. osztályosok jelentkezését az iskolák intézik, a 4. osztályosok jelentkezését a

feladatlapok megírásakor kapott segédanyag segítségével a szülők maguk intézik.

Szóbeli felvételi beszélgetés 4. osztályosoknak

                                           2019. február 25-27.

                                           a pontos időpontról mindenki egyénileg kap értesítést e-mailben

 

Bármilyen felmerülő kérdés esetén szívesen állunk a szülők és diákok rendelkezésére

akár személyesen a titkárságon, akár telefonon - +36/30/4024-182


Központi írásbeli felvételi vizsga 4. és 8. osztályosoknak

 

KEDVES DIÁKOK!

Az írásbeli vizsga ideje 2019. január 19. 10 óra

 

A felvételin egy 45 perces magyar nyelvi feladatlapot és egy 45 perces matematikai-logikai feladatlapot kell megírni.

Kérjük, hogy 15-20 perccel előbb érkezzetek, hogy időben el tudjátok foglalni helyeteket.

A terembeosztás a gimnázium bejáratánál lesz olvasható.

Az írásbeli vizsga során a dolgozat megírásakor a rajzokat ceruzával, minden egyéb írásbeli munkát kék vagy fekete színű tintával kell elkészíteni.

A magyar nyelvi feladatlapok kitöltéséhez segédeszköz nem használható. A matematika feladatlapok kitöltéséhez rajzeszközökön (vonalzó, körző, szögmérő) kívül más segédeszköz (pl. számológép) nem használható.

A vizsgára hozz magaddal személyazonosításra alkalmas igazolványt – diákigazolványt vagy személyi igazolványt!




Versenyeredmény

 

Pánczél Bálint (12.B) a Junior Linux adminisztrátorok versenyén 1. helyezést

ért el.

                                              GRATULÁLUNK!


Ünnepeljünk!


Versenyeredmény

 

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny döntőjén az 5.A osztályos "Nutellás krumplik" a 20. helyen végeztek. Csapattagok: Gyertyánági Luca, Magasdi Luca, Marton Dóra, Molnár Csenge.

                                                                   GRATULÁLUNK!


Versenyeredmény

 

Nagy örömmel adunk hírt a Bolyai Matematika Csapatverseny (3-8. osztály) országos döntőjén szereplő diákjaink eredményéről:

8. osztály

2. hely: Okosak vagyunk - Ágoston Barbara, Lakner Dorina, Németh Márton Tamás,

             Sipos Dorka (Erdős Gábor tanítványai)

7. osztály

8. hely: BLG-s kobakok - Bátorfi Balázs, Dancsák Dénes, Lévai Noémi, Patard Máté

            Mathieu (Zsovár Anita tanítványai)

5. osztály

19. hely: (N)agymenők - Gyergyói Ádám, Inoka Ákos, Palángi Páter, Vukics Zénó Simon

               (Zsovár Anita és Szita Ágnes tanítványai)

                                                 GRATULÁLUNK!


 


GÓLYABÁL A NAGYOKNAK - 2018. november 30.